Sposoby montowania


Sposoby montowania okiennic:

Fabryka Okien VIDAWO zastrzega prawo do zmian konstrukcyjnych w poniższych rozwiązaniach.


 
A-02
Okiennica montowana do dodatkowej ramki dystansowej o wymiarze 70x70mm. Specjalne zawiasy pozwalają wyłożyć okiennice z otworu okiennego na mur na odległość do 200mm. Blokada wiatrowa znajduje się w zawiasie dzięki czemu można ją odblokować bez konieczności wychodzenia na zewnątrz.

 
A-03
Zmodyfikowany sposób montażu A-02 uzupełniony o dodatkowe poszerzenie które pozawala na zamontowanie moskitiery. Rozwiązanie stosowane głównie w Grecji.


 
B-01
Okiennica montowana bezpośrednio do muru za pomocą kołków rozporowych lub chemicznych.  Zawiasy oraz wsporniki posiadają regulację dzięki której bez problemu można dokładnie ustawić okiennice  po wykonaniu montażu.  Frez dookoła okiennicy pozwala na zniwelowanie niedokładności otworu co przydatne jest szczególnie przy renowacji starych budynków.


 
C-02
Okiennica montowana na dodatkowej opasce drewnianej o wymiarze 20x80mm. Zawiasy oraz wsporniki nie posiadają regulacji gdyż ten sposób jest bardzo prosty i dokładny w montażu. W nietypowych wypadkach istnieje również możliwość zastosowania okuć pełną regulacją. 


 
E-01
Okiennica montowana na specjalnej ramie z opaską zwanej “Monobloco” stosowaną często we Włoszech. Dodatkowa rama wypełnia całą lub część grubości muru drewnem i stanowi jedną całość z oknem. Zawiasy oraz wsporniki nie posiadają regulacji gdyż ten sposób jest bardzo prosty i dokładny w montażu. W nietypowych wypadkach istnieje również możliwość zastosowania okuć pełną regulacją. 


 
Z-01
Okiennica montowana bezpośrednio do muru za pomocą kołków rozporowych lub chemicznych.  Zawiasy oraz wsporniki posiadają regulację dzięki której bez problemu można dokładnie ustawić okiennice  po wykonaniu montażu.  Okiennica nie posiada żadnych frezów  dookoła i jest w całości zamontowana poza murem dzięki czemu pozwala na zniwelowanie dużych niedokładności otworu co przydatne jest szczególnie przy renowacji starych budynków.


 
Z-02
Okiennica montowana bezpośrednio do muru za pomocą kołków rozporowych lub chemicznych.  Zawiasy nie posiadają regulacji przez co montaż musi być wykonany bardzo dokładnie oraz niejednokrotnie okiennice trzeba przycinać na miejscu do istniejących otworów. Sposób często stosowany we Francji.